chatroulette
Sitemiz uzerinden dilerseniz online sohbet edebilir, yeni insanlarla tanisabilirsiniz. Ucretsiz bir sekilde vakit gecirmek ve arkadas ortami kurmak icin dogru adrestesiniz..

Fesbuk

Fesbuk ile ilgili öğrenmek istediğiniz herşeyi buradan öğrenebilirsiniz. Öncelikle fesbuk, facebook olarak yazılır sadece dilimizde ingilizceden uyarlanıldığı zaman fesbuk, feysbuk gibi söylenimlerden doğan yazım hataları oluşabiliyor.

Fesbuk – Facebook hesabı oluşturmak. Fesbuk Kayıt.

fesbuk-kayıt

Facebook’a Nasıl Kayıt Olabilirim?

Facebook sosyal paylaşım ağına kayıt olmak kolay ve basit bir işlemdir. Öncelikle kendimize ait E-posta (Msn) hesabı almamız gerekir. Msn hesabı almak için

http://www.accountservices.passport.net/reg.srf?id=2&sl=1&lc=1055

adresini ziyaret ediyoruz.Eğer msn adresiniz varsa adresi ziyaret etmeyin.

Gerekli bilgileri doldurup Msn adresimizi aldıktan sonra

http://www.facebook.com adresini ziyaret ediyoruz.

Gördüğümüz gibi aşağıda kaydolmak için Facebook bizden kendimize ait bilgileri istiyor.

Öncelikle gerçek ”Adımızı ve Soyadımızı” giriyoruz. Gerçek kimliğimizi girmek zorundayız, gerçek adınızı ve soyadınızı tanıtmazsanız arkadaşlarınız sizi Facebook sosyal paylaşım ağında bulamaz ve iletişime geçemez.

E-Posta (Msn) hesabımızı giriyoruz ve tekrar Facebook msn kimliğinizi yanlışlık olmasın diye istiyor tekrar Msn hesabımızı giriyoruz.

Daha sonra kimsenin bulamıyacağı ve hesabınızı ele geçiremiyeceği zor bir şifre girmeniz gerekiyor. Cinsiyetinizi erkekseniz ”Erkek” olarak Kadınsanız ”Kadın” olarak işaretliyorsunuz.

Doğum tarihinizi gününü ayını ve yılını doğru olarak girin ve ”Kaydol” butonuna tıklayın.

Kaydol butonuna tıkladıktan sonra http://www.hotmail.com adresini ziyaret ederek E-posta hesabımıza bağlanıyoruz.

Fesbuk’un bize gönderdiği maile tıklayarak hesabımızı onaylıyoruz.

Artık sizinde bir Facebook hesabınız var!

Fesbuk Girişi : Halk arasında feysbuk gerçekte Facebook bizim gördüğümüz şekilde fesbuk arkadaşlık sitesine üye olmak ücretsiz ve çok kolaydır. Anlatacağım adımlar ile bu işi daha basite indireceksiniz.

1. Adım : Fesbuk Aç

öncelikle facebook ana sayfasına giriş yapmanız lazım buradan siteye giriş yapın –> facebook.com karşınıza böyle bir sayfa çıkacak  bu sayfadaki yerleri doldurunuz. Ben örnek şekilde doldurdum.

feysbuk kayıt üye olma

feysbuk kayıt üye olma

2. Adım Fesbuk Kayıt

Aşağıya resmi ekledim, msn adresi google mail veya başka bir e posta adresi ile giriyorsanız ekli olan arkadaşlarınızı ( fesbuk ) facebooktan bulmak için ya şifrenizi yazar arkadaşlarınıza otomatik davet yollarsınız ya da bu adımı geç deyip arkadaşlarınızı kendiniz eklersiniz ben bu adımı geç linkine tıklayıp diğer sayfaya geçtim direk ve kayıt işlemine devam ettim. İşte örnek resim 2. adım

 

fesbuk üye ol

fesbuk arkadaşlık sitesi

 

feysbuk üye ol

3. Adım Fesbuk Okul ve iş veren bilgileri

3. adımda hangi okulu bitirdiyseniz veya yüksek okul bilgileri ile nerede çalıştığınızı isterseniz yazarsınız istemiyorsanız boş bırakın geç linkine basın ya da sonra hesap açıldıktan sonra doldurursunuz sizin tercihiniz. bilgileri girdikten sonra kaydet ve devam et linkine basın örnek resim aşağıda

fesbuk resimleri

fesbuk resimleri

4. Adım Fesbuk Arkadaş Önerisi

4. adımda size bitirdiğiniz okullardan veya çalıştığınız iş yerlerinden arkadaşlar önerecektir isterseniz arkadaşlık isteği yolllarsınız istemezseniz geç butonu ile başka zaman eklersiniz mesela ben geç linkine basarak diğer adıma geçtim örnek resim aşağıdaki gibidir.

fesbuk nedir ?

fesbuk arkadaşlık sitesi

 

fesbuk nedir ?

5. Adım Fesbuk Fotoğraf  Yükle

5. adımda fesbuk ( facebook ) hesabınıza bir profil resmi olarak bilgisayardan fotoğraf  yükleyebilirsiniz veya webcam ile resminizi çekebilirsiniz. Örnek resmi aşağıda paylaştım karşınıza böyle bir ekran gelecek, eğer resim yüklemek istemiyorsanız yine geç linkine tıklayın ve diğer adıma geçin

fesbuk arkadaşlık sitesi

fesbuk arkadaşlık sitesi

 

feysbuk arkadaşlık sitesi

6. Adım Facebook Kayıt Email Doğrulama

6. adım ve kayıt işleminiz bitmiştir. Hesabınızı güle güle kullanın, eğer yapamadıysanız aşağıdaki yorum kutusundan bize ulaşın ve neden yapamadığınız konusunda yardımcı olalım diğer üye olacaklar da yanlışları yapmasın.  Son olarak lütfen email doğrulamasını yapmayı unutmayın aksi halde durmadan uyarı gelir ve bazı uygulamaları kullanamazsınız iyi günler. fesbuk

‘un profil örnek resim

fesbuk-sözlerii

 

Ayrıca Fesbuk olgusunu oluşturan, insanları fesbuk diye aramaya sevk eden bir parça var hepimizin bildiği. İsmail YK ‘nın yazmış olduğu parça vardı hatırlarsınız parça ismi “Facebook” fakat bunun söylenilişi  “Fesbuk fesbuk sana aşkım feysbuk” diye söylüyor ya sanatçı milletimizde yazım şeklini bilmediği için haliyle bu şekilde arıyor Facebook sitesini :))   Parçayı sizlerle paylaşmak istedim..

Parça kısmı işin şakasıydı dinlemek veya dinlememek size kalmış..  :)) Bu parça ile facebook ‘u feysbuk aranma hacmi yükselmiş ve biz Türkler bu siteyi böyle bulabileceğimiz düşüncesine kapılmışız. Hoş zaten bulabildikte değil mi? Hepimiz biliyoruz artık aslında fesbuk değil facebook olduğunu. :))

Facebook Giriş,Facebook kaydol, Fesbuk Giriş, Fesbuk,

Dünyaca ünlü arkadaşlık sitesi olan fesbuk ’a hemen üye olmak ve giriş yapmak için alttaki kısma tıklamanız facebook’a girmeniz için yeterli olacaktır.
Kaynak : http://www.zoosk.gen.tr/fesbuk-ile-feysbuk

Yasal uyari: Sitemizin Facebook, Badoo, Zoosk, feysbuk ve fesbuk markalari ile hicbir alakasi bulunmamaktadir arkadaşlık sitesidir. Gizlilik Politikası Yeni insanlarla tanışın. Rastgele kameralı sohbet imkanı sunan web sitesi. Site Yazarı Google +: Ceyda Sayan